“YOUTH CONNECT FOR UKRAINE” — це ініціатива, спрямована на посилення ролі молоді у відбудові та розвитку України через формування лідерських навичок, зміцнення громадянської активності та розбудову стійких локальних громад.
У період з 26 по 30 березня 2025 року в місті Ужгород відбувся п’ятиденний тренінг з молодіжного лідерства, організований ГО “Простір молоді” за підтримки British Council у межах проєкту “YOUTH CONNECT FOR UKRAINE: молодіжне лідерство для стійкого майбутнього”.
Захід об’єднав 25 молодих лідерів з Ужгородської громади, а також учасників із Мукачева, Виноградова та села Річка. Загалом у рамках активностей проєкту взяли участь понад 100 молодих людей.
Протягом тренінгу учасники опрацювали такі модулі:
Модуль 1. “Ми тут” — вивчення особистих цінностей, їхній вплив на лідерство;
Модуль 2. “Зв’язки” — стилі лідерства, активне слухання, емпатія, ненасильницька комунікація, критичне мислення та медіаграмотність;
Модуль 3. “Дослідження” — аналіз потреб громад, розробка соціальних ініціатив, презентація учасницьких ідей та вручення сертифікатів.
Окрему увагу було приділено OPEN DAY, під час якого реалізовано інтерактивні POP UP активності:
- Арт-майстерка «Нейрографіка: Стійкість через взаємодію»;
- Тематичні настільні ігри «Лідерство в умовах невизначеності»;
- Дискусійна подія «Зрадвечір: помилки, які зробили нас сильнішими» за участі представників ІТ-галузі та стартапів;
- Панельна дискусія «Молодіжне лідерство для стійкого майбутнього: як сформувати покоління сучасних лідерів?» за участі представників влади, бізнесу та громадянського суспільства.
За підсумками програми учасники зможуть отримати фінансування до 19 тис грн на власні соціальні ініціативи, які будуть відібрані на конкурсній основі та реалізовані протягом квітня-червня 2025 року.
Євген Наконечний, 19 років, студент освітньої програми Computer Science Engineering Університету імені Яноша Неймана (Neumann János Egyetem, м. Кечкемет, Угорщина):
«Як один із представників активної молоді Закарпаття, я можу сказати, що ми часто стикаємося з проблемою нестачі можливостей для розвитку у громадському напрямку. Цей проєкт став чудовою нагодою як для початківців зробити перший крок у суспільному лідерстві, так і для тих, хто вже має досвід, знайти однодумців, готових працювати над вирішенням соціальних проблем, які їх турбують. Саме з таким підходом я долучився до проєкту. Разом із моєю командою ми готові плідно працювати над покращенням ефективності молодіжної політики в нашому регіоні».
Відгук від Євгена тут – https://www.linkedin.com/posts/yevhenii-nakonechnyi-8b9777264_last-week-from-march-26-30-i-had-the-privilege-activity-7312915457286574080-DiA3?utm_medium=ios_app&rcm=ACoAAC7sefEBlcG26gsWoQ-omp4EL-CEjUmhs80&utm_source=social_share_send&utm_campaign=copy_link
Вероніка Андрусик, 20 років, студентка Ужгородського національного університету:
«Взяти участь у такій програмі мене мотивувала її мета та очікуваний ефект. З останнього мого подібного навчання пройшов рік, і я вже відчувала потребу набратись нових знань і мотивації для нових соціальних ідей. Щодо змін, то я чітко встановила межі моїх цінностей і зрозуміла, що вони для мене є пріоритетом у виборі команди та у спілкуванні з колегами. Програма орієнтована на розвиток критичного мислення — теоретичного матеріалу достатньо, щоби учасник міг самостійно зробити висновки, а не отримати нав’язані рішення».
Відгук від Вероніки – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid032ymbq7SV3FZQ7Vb2fGiJmkzUVdD75LnfNdvd7y8UqDc8JFA5VpKHZ99tqmzzasofl&id=100057920868292
Аладар Горват, 19 років, лідер ромської молоді Закарпаття, студент Ужгородського національного університету:
«Молодіжне лідерство для мене — це здатність молодих людей не лише впливати на своє оточення, а й брати на себе відповідальність за зміни у своїх громадах. Це про ініціативність, проєктне мислення та вміння об’єднувати людей навколо спільної мети. Громадська діяльність є частиною мого життя: я займаюся навчальними заходами для ромської молоді, медіапроєктами, співпрацюю з владою задля подолання стереотипів. Це ключові елементи мого лідерства».
Відгук від Аладара – https://www.facebook.com/aladar.horvatove/posts/pfbid02hnNa8uvAK9yF4uxPMur5t4EMSb7w7AEZeC4zo1x6DeHpKacadcd6MayAHomi46X3l
Проєкт «Youth Connect for Ukraine» здійснюється British Council Ukraine та реалізується в Україні, Польщі, Румунії та Чеській Республіці. Регіональний партнер у Закарпатській області – громадська організація «Простір Молоді».


