Чотири студентки з Ужгорода провели 7 днів на молодіжному обміні за програмою Erasmus+

У межах проєкту «Show Me Your Plate» молодь із 7 країн зібралася в місті Балатональмаді на заході Угорщини на узбережжі найбільшого в Центральній Європі озера – Балатоні.


Культурний обмін, де учасники обмінювалися рецептами традиційних національних страв, розповідали про історію виникнення та самі ж готували, став поштовхом до крашого пізнання культури різних країн, і як результат – складено книгу рецептів страв з України, Угорщини, Румунії, Греції, Італії, Ірландії, Іспанії.

З України участь в обміні взяли чотири студентки УжНУ.

Такі обміни – чудова можливість здобути перший досвід. Для Вероніки Андрусик це була перша поїздка за кордон: «Хвилювалася, як це буде. Але дівчата, котрі були зі мною в команді, уже мали схожий досвід. Нас зустріли друзі організаторів. Одразу познайомилися з ірландцями, іспанцями. Було дуже весело. Я повторила багато призабутих слів англійською, вивчила нові. Загалом нас оточували комунікабельні та відкриті люди. Ця поїздка дуже надихнула. Я наче вийшла зі своєї інформаційної бульбашки. Подивилися на все під іншим кутом, послухала інші думки. Також у нас були хороші фасилітаторки Маріна і Юльчі. Робили все можливе для того, щоб ми почували себе, як вдома».

Дівчата проживали в спеціально облаштованій будівлі: «Це був колишній монастир. Його відреставрували, зробили ремонт. І зараз будівля перебуває на утриманні міста. Саме ця будівля призначена для проведення різних обмінів, для молоді. Були люди, які приходили доглядати за територією, постійно запитували, як ми, турбувалися», – каже Вероніка.

Не стравами єдиними. До пізнання культур підійшли комплексно. Вероніка зазначає: «Найбільше сподобалися воркшопи. Займалися танцями. Вивчила традиційний ірландський танець. Також ми провели майстер-клас із розпису писанки. Нам організовували різноманітні квести. А ще ми постійно висвітлювали проєкт на інстаграм-сторінці showmeyourplate_ye (https://www.instagram.com/showmeyourplate_ye/), яка спеціально була створена».

Це був третій молодіжний обмін у рамках програми Erasmus+, що організувала «Простір молоді» з українського боку.

Не зупиняємось у посиленні молодіжного потенціалу української молоді!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »