Другий етап молодіжного обміну «Сила різноманітності» в рамках програми Erasmus+

Троє українських дівчат провели 6 насичених днів червня у Левін-Клодзькому та Вроцлаві.


🖇 Проєкт «Сила різноманітності» обʼєднав представників з України, Польщі, Іспанії, Азербайджану, Грузії, Франції, Туреччини та Латвії. Це вже другий міжнародний обмін в рамках цього проєкту, до якого долучені наші представники. Раніше була поїздка в Азербайджан.

Проєкт складається з двох етапів. Працює комплексно: надає молодіжним працівникам та активній молоді розуміння впровадження проєктного менеджменту для того, щоб створювати інклюзивні проєкти. Разом із тим молодь розвиває софт-скілс, навчається одне від одного, налагоджує міжкультурний діалог.

Для учасниці Яни Балко це був перший досвід у молодіжному обміні: «Багато в новинку. Познайомилася з цікавими людьми з інших країн. Ми працювали над певним завданням у новій, випадково вибраній, команді. Спершу хвилювалася, як буде проходити спілкування, але ми легко знаходили спільну мову».

Кожен день обміну – можливість цікаво навчатися. Інтерактивні знайомства, розбір будови проєктів, кулінарні майстер-класи з приготування національних страв та пізнання танців інших культур.

«Нас чекали неочікувані завдання. Мали вирушити в Левін-Клодзький та дізнатися інформацію по заданій темі, яку в подальшому презентували іншим учасникам. У моєї команди було завдання:” Знайти інформацію про найвідомішу людину в місті”. Останні дні працювали над проєктом для вирішення проблеми «Освіта сирійських біженців у Туреччині». Також в один із днів ми ходили у гори, це було неймовірно», – розповідає Яна.

Цікавий досвід здобувала і @Sofiia Koval: «Цей обмін став першою самостійною поїздкою закордон. У нас були заняття спрямовані на культурне різноманіття, неоднаковість(diversity). Мене здивувало, що попри те, що ми всі з різних країн, проблеми, з якими стикаємось у суспільстві, здебільшого схожі. Разом у командах попрактикувались у побудові дерева проблем і пошуку можливих рішень. Мали правило: уникали спілкування між собою рідною мовою, щоб краще зануритись у процес і всі були в рівних умовах. По завершенню обміну дійшли висновку: обʼєднавшись за спільними інтересами, можна створити дійсно щось корисне».

Софія згадує, що отримали навіть завдання дослідити історію села Левін-Клодзький та підтвердження того, що до 1945-ого мало статус міста. Для цього шукали знакові будівлі, як-от ратуша, в’язниця, фабрика шоколаду та скляних виробів, залишки старих будівель. У такій формі ще й знайомилися з містом. Наприкінці тижня мали також майстерклас із декорування сумок методом ціанотипії – хімічної взаємодії спеціального розчину і сонячного світла, внаслідок чого утворюється відбиток фарби синього кольору на тканині.

Міжнародний обмін – це не просто можливість поспілкуватися з представниками різних країн, а й відчути справжню силу різноманіття!

Це був вже четвертий молодіжний обмін у рамках програми Erasmus+, що організува

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »