ПОЛІТИЧНА УЧАСТЬ МОЛОДІ – ПАРТНЕРСТВО ЧИ ІМІТАЦІЯ?

Впродовж трьох днів 15-17.11.2019 в Ужгороді проходило мережування молоді із Закарпаття та Приазов’я. Молоді люди кооперувались, дискутували та обмінювались ідеями у сфері молодіжної політики. 


В перший день дискутували довкола питання «участь молоді – партнерство чи імітація?». Відповіді на питання нам допомагали знайти Станкевич Катерина з ГО Екосфера, Олена Біланіна з Національної Молодіжної Ради України, Марія Симкович з Учнівського врядування “Корзо” та Оксана Кидора з Перечинської молодіжної ради. 

Головний висновок дискусії зводився до того, що молодь виступає головною рушійною силою змін у сфері молодіжної політики, для цього необхідна проактивність, багато праці та відповідального ставлення. Будувати конструктивний діалог з владою та розбудовувати власну команду потрібно одночасно. Якщо ти є носієм ідеї чи духу змін, за тобою підуть й інші.

До речі, дякуємо за чудову модерацію Елеонорі Вишняк з Центру Громадських Ініціатив.

Надалі, ми мали зустрічі з ужгородськими молодіжними лідерами. Зокрема, про кампанію з просування інтересів молоді в Ужгороді розповів Святослав Марголич. Після тривалих дискусій з міською радою вдалось запустити “Перший кар’єрний крок” – програма стажувань для студентів старших курсів у всіх підрозділах міської ради. Кілька десятків студентів скористались цією можливістю, й досі користується попитом. 

Ернест Самсончик, поділився досвідом адвокатування програми “Молодь Ужгорода”, завдяки якій ще в цьому році буде проведено конкурс молодіжних проектів із загальним бюджетом у понад 300 тисяч грн. А також поділився історією як виникла міська ініціатива 1930 – кампанія з відновлення наземних пожежних гідрантів.

Також ми поспілкувались з Олексієм Уманським про ініціативу РадіоЄден. Олексій проводить навчання юних ужгородців радійній справі у міській школі. В експериментальному проєкті РадіоЄден спробувати себе ведучим може будь хто, у кого є бажання і концепція ефіру. Цей волонтерський проект, перебуває на самоокупності завдяки фінансовим внескам його слухачів та прихильників. 

Під вечір група завітала до Молодіжної комісії Мукачівської греко-католицької єпархії. Провели цікаву екскурсію у резиденції єпископа, поспілкувались з Олександром Бокотеєм з Інституту еколого-релігійних студій.

День третій. Пройшов трохи сумно, адже довелось прощатись. Микола Сюсько, керівник ГО “Простір молоді” розказав про плани на 2020 рік та розбудову мережі молодіжних хабів у Закарпатті. Планується в осередках команд Київського Діалогу облаштувати простори для молоді та по-менторськи підтримувати надалі ініціативи молоді у партнерських містах. 

Не зважаючи на святкування іменин, Олена Біланіна, завітала на мережування та поділилась разом із Миколою Сюськом відомостями про молодіжний рух у Закарпатті. 

Під час рефлексій, учасники висловили намір започаткувати міжрегіональні челенджі. Перечинці з бердянською командою, а виноградівці з маріупольцями. Сподіваємось, що ця ініціатива знайде своє втілення.

Захід відбувається в рамках проекту “Об’єднана мережа міст у восьми регіонах України задля підтримки місцевих реформ”, який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Джерело: Київський діалог

Translate »