📆16-17 червня наші колеги відвідали Будапешт (Угорщина)🇭🇺 в рамках партнерського візиту для обміну досвідом та напрацювання спільних ініціатив для зміцнення ментального здоров’я молоді, зокрема представників вразливих груп у країнах-партнерах проєкту, включно з Україною.
Проєкт «MEET» спрямований на розвиток інклюзивної системи підтримки ментального благополуччя молоді через співпрацю освітніх, соціальних і молодіжних організацій. Простір молоді є частиною консорціуму проєкту на чолі з Віденським Центром соціальних інновацій.
Програма візиту була насиченою та практичною:
🔹 Відвідали Down Foundation, де ознайомилися з підходами до підтриманого проживання та працевлаштування молоді з інвалідністю.
🔹 Завітали до Громадського центру Rácz Gyöngyi, який активно працює з ромською молоддю та розвиває освітні й культурні ініціативи.
🔹 Побували в громадському просторі Együttható, де познайомилися з успішними практиками неформальної освіти й волонтерської участі.
🔹 Взяли участь у презентації партнерів мережі Eurodesk, які працюють над інформуванням молоді щодо програм мобільності, розвитку та участі в європейських ініціативах.
У межах зустрічі відбулися також публічні обговорення та панельна дискусія, присвячені викликам у сфері ментального здоров’я молоді. Обговорювалися питання підтримки молоді з інвалідністю, шкільної психології, соціальної нерівності та можливостей міжсекторальної взаємодії.
💡 Візит став важливим кроком до посилення співпраці між громадськими, освітніми та соціальними структурами в роботі з молоддю та формуванні більш чутливої до потреб молоді системи підтримки. Отриманий цінний досвід та кращі практики ми будемо використовувати при реалізації активностей у проєкті, а також у роботі з українською молоддю загалом.
📍Проєкт MEET було запущено навесні 2024 року для підтримки психічного благополуччя молоді людей у Дунайському регіоні. Ініціатива об’єднує організації з Австрії, Угорщини, Болгарії, Чеської Республіки, Молдови, Румунії, Словенії, Словаччини, Боснії та Герцеговини, Сербії та України, координується Віденським Центром соціальних інновацій. Проєкт фінансується Програмою Danube Region Programme та співфінансується Європейським Союзом.



