Крок до згуртування ВПО в Імстичево

Третя історія успіху…


Світлана Біюн з Енергодара. До Імстичова приїхала 1 вересня 2022 року. За освітою – учителька. Увесь рік проводила уроки онлайн. Проте не вистачало живої комунікації з дітьми. Попросилася до місцевої школи. Організувала там майстер-клас із виготовлення маків до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом та урок із мінної безпеки для шестикласників.

Однак відчувала потребу у волонтерстві. Світлана розповідає: «Долучалася до проєктів, які допомагали подружитися ВПО з місцевими. «Варитися» весь рік у шелтері, де постійно однакові обличчя, дуже важко. Виявляється, коли допомагаємо ми, це дії краще. Переймали досвід від молодіжних рад. Співпрацювали з різними громадськими організаціями, запрошували їх у шелтер, де було багато дітей. Хотіли їх відволікти від всього. Дорослим у цьому плані легше: зайняті вирішенням повсякденних проблем. Так і виникла ідея реалізувати проєкт «Playconnect: гра та спілкування – крок до згуртування» від ГО «Центр розвитку Імстичова».

Симбіоз ефективної співпраці ВПО та місцевої активістки перетворився в цікавий проєкт.

Людмила Бердар, співавторка проєкту, розповідає: «Основна мета – згуртувати ВПО та місцевих за допомогою соціальних ігрових симуляторів «Світ Громад: Акселератор-ІІІ», гри «Лісові комерсанти» та «Життєвий капітал». Розвинути в молоді навички фінансової грамотності, комунікації та допомогти зрозуміти наочно, як скажімо, платити податки. Фінансова гра має навчити вкладати кошти, заощаджувати, інвестувати».

Не тільки практика. Учасники мали можливість на тренінгу, який проводив Сергій Вожжов, один з авторів гри «Лісові комерсанти», глибше зрозуміти, що таке фінансова грамотність. Він і проводив першу гру.

Заняття організували в молодіжному просторі «СтріХа-Хаб» в Імстичові. «Не зупинятимемося, а продовжимо зацікавлювати молодь навіть у сусідніх селах нашої громади. Це цікаво й корисно. Ігри будуть у вільному доступі. Будь-хто може навіть нас запросити як тренерів», – зазначає Людмила.

Загалом у межах проєкту провели чотири ігрові сесії, однак творці проєкту прагнуть, аби він приносив користь і після завершення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »