У Тячівській громаді для тих, хто постраждав внаслідок війни, діє проєкт “Опора”

Продовжуємо розповідати історії пошуку себе в новому місці, що мотивують.


Свою опору для відновлення знайшла Олена Волохань. Жінці довелося тікати з дитиною з рідного Краматорська після посилених обстрілів. Переїхала в грудні 2022 року до Тячева. Почала відвідувати заходи в межах проєкту «Опора», який реалізовує ГО «Простір молоді» разом із ГО «Будь кращим» в Тячівській громаді.

«Кожен приїзд Оксани допомагає відволіктися від побутових проблем. Вона навчала не мовчати, говорити про свою біду, не закриватися в собі. Стукати в двері, бо хтось усе ж відчинить. Соціалізація особливо для нас важлива», – зазначила Олена.

Проєкт покликаний допомогти тим, хто постраждав унаслідок війни, впоратися зі стресом та травматичними подіями, розвивати психологічні ресурси та допомогти адаптуватися в новому середовищі.

Заходи проводить керівник проєкту, за сумісництвом психолог Оксана Зайцева, яка з початку повномасштабного вторгнення працює з ВПО.«Помітила, як важко спілкуватися місцевим із внутрішньо переміщеними особами, бо різниться менталітет. Комунікації не було. Найкращий результат вже помітила під час прикінцевих заходів. Спілкування вийшло на новий рівень завдяки неформальній обстановці», – розповідає психологиня.

Оксана застосовувала методику «Рука», коли підтримуєш сам себе. «Методику проводять для наших солдатів для самопідтримки. Основна моя мета – аби відбувалася комунікація. На першому занятті також пропонувала мотиваційні відео з реальних прикладів».

Перші два заходи організували в шелтері, де проживають ВПО, щоб змогли легше довіритися. Останні проводили в школі, бо був уже встановлений зв’язок.

Загалом влаштували п’ять заходів. «Перший – зустріч-знайомство, де розповіли про психологічне здоров’я. Другий захід – арт-терапія з використанням МАК-карток для розуміння своїх можливостей і користь ментального здоров’я. Також був тренінг про подолання емоційного вигорання. Ще дивилися мотиваційний фільм, після якого мали обговорення та виконання тематичного завдання. Останній захід – зустріч-рефлексія. Будували плани на майбутнє. Вирішили організовувати раз в два тижні коло довіри», – підсумовує учасник проєкту Микола Чех.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »