У селищі Ясіня проводять курси шиття для ВПО

Переродження ідей в ефективні проєкти, які націлені на залучення внутрішньо переміщених осіб до життя громад Закарпаття.


Яна Чебаненко вже півтора року живе на Закарпатті. Сама з Чернігова. 11 березня переїхала в селище Ясіня, де сьогодні проводить курси шиття для ВПО та місцевих в межах проєкт Kyiv Dialogue «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах».

«Закінчила швейне училище, періодично працювала на різних підприємствах, фабриках. Із березня 2022 року допомагала на волонтерській кухні. Хотіла залишатися в постійному русі. Волонтерство для мене як наркотик. Маємо працювати на перемогу. Паралельно ще плетемо маскувальні сітки. Шиємо на госпіталь білизну, видаємо гуманітарну допомогу, а тепер проводимо курси шиття», – розповідає жінка.

Ідея створити проєкт «Організація курсів шиття для впо та місцевого населення» виникла в Олени Морозюк, яка працює в ГО «Асоціація підприємств та підприємців Ясінянської долини». Перевага задуму в тому, що люди, які опанують всі етапи курсів, зможуть ще й працевлаштуватися.

«ВПО, які проживають на території Ясіня, не мали роботи, але відчували натхнення щось робити та волонтерити. Коли ми почали плести маскувальні сітки, нам приносили білизну. Траплялася нова матерія, вирішили з неї щось пошити. Щоб це зробити, спершу мали навчитися. Приміщення було, до того ж двоє волонтерів із нашої команди мають фах кравчині, тому захотіли навчати інших основ шиття. У подальшому могли б допомагати ЗСУ або відкрити свій бізнес, щоб не чекати від держави допомогу», – зазначає пані Олена.

Перші дві швейні машинки закупили самотужки, проте було недостатньо. Вирішили подати грантову заявку, яку виграли.

Уже провели перші практичні заняття, де вивчали ручне шиття для ремонту одягу й просте машинне шиття. Курси триватимуть чотири дні.

«Усім сподобалося, замість запланованих двох годин затрималися на 4! Учасники, (а їх було 10) познайомилися між собою. Група була 50 на 50. Тобто половинка місцевих та ВПО. Для всіх це був перший такий досвід, бо раніше хтось працював на шахті, хтось займався вихованням дітей, є й економісти та люди пенсійного віку», – додає керівниця проєкту.

Щодо вікової категорії – обмежень немає. Одній учасниці 16, а є й 62-річні!

Загалом за час реалізації проєкту вдалося провести 4 заняття з пошиття й ремонту одягу та онлайн-тренінг із соціального підприємництва.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »