14-17 вересня в Ужгороді відбувався перший тренінг інноваційної молодіжної програми UPSHIFT. 10 команд з усієї області (Ужгорода, Виноградова, Свободи, Сваляви, Берегова, Синевира, Голятина та Ясіня), використовуючи методологію програми, розробляли проєктні ідеї, щоб вирішити актуальні проблемами у своїх громадах. Уже невдовзі команди отримають ресурси на втілення своїх ініціатив і впродовж наступних трьох місяців утілюватимуть їх.
UPSHIFT – глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується в понад 40 країнах, для молоді 14-24 років, яка хоче вирішити проблему у своїй громаді/місті/школі. Програма надає можливість учасникам пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.
Учасники планують реалізувати проєкти, що стосуються вирішення проблеми шкільного булінгу, комунікації з особам з інвалідністю, інтеграції підлітків у життя громади, сортування сміття, взаємодії між однолітками. Також молодь хвилюють проблеми перенавантаження в школі, низького рівня освіти ромських дітей, організації учнівського самоврядування та відсутності простору для активностей. Результатами ділитимуться згодом.
В останній день тренінгу до коворкінгу завітав Андрій Шекета, перший заступник голови Закарпатської обласної ради. Зауважив: «Люблю підтримувати людей, які хочуть зробити нехай маленьку, але конкретно корисну справу і для себе, і для тих, хто поруч. Бажаю вам успіху в тому майбутньому, яке ви самі собі організуєте. Дякую за активну позицію у своїй громаді. Ви – та молодь, яка не хоче сидіти на місці, а прагне розвиватися й жити цікаво».
Своєю чергою, Євген Кузнєцов, керівник молодіжних проєктів Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ в Україні, наголосив: «Уявляю, наскільки важко вам було перейти від розуміння якоїсь проблеми до впровадження ефективного рішення. Ідеї проєктів у всіх – класні. Багатьом болить одне й те ж. Радію, що ви готові вкладати свій час і ресурси, щоб спробувати вирішити ці проблеми».
Програма тренінгу мала багато навчальних блоків. Про їхню важливість зазначила Софія Коваль, учасниця команди «Rules Makers» з Ужгорода: «Було багато очікувань. Я дуже рада, що покращила навички комунікації й вирішення конфліктів, навчилася розуміти інших людей. Сподобалося, як працювали над різними креативними засобами вираження наших думок. Апшифт для мене – про особистісні зміни, формування своєї думки та зміни в громаді».
У планах провести на Закарпатті ще три хвилі програми UPSHIFT. Стежте за новинами на сайті https://upshiftukraine.org/ та в соцмережах: https://www.facebook.com/UPSHIFTUkraine і https://www.instagram.com/upshiftukraine/
Програма UPSHIFT у Закарпатській області реалізується ГО “Простір молоді” в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Уряду Норвегії.