Мальовниче, історично окутане таємницями місто навряд колись могло би бути готовим до прихистку «туристів». У лапках, бо краще б такого не траплялося. Чернівці – чергове місто для прийому ВПО.
Марія Ковальська – заступниця директорки Молодіжного центру Чернівців «Резиденція молоді» зазначає: «Переформатування відбулося ще у перший день повномасштабного вторгнення. Відтоді ми працюємо як волонтерський, гуманітарний штаб. Це чудова можливість скерувати свою діяльність у ще одне русло, із ще однією групою людей. Ми повинні залучати усі категорії молоді до всіх сфер активного суспільного життя».
Напрямки нашої роботи з інтеграцією ВПО:
- Ментально-психологічне розвантаження та допомога. Тренінги, лекції-семінари – неважливо, головне, що люди зберуться та зможуть попіклуватися про своє внутрішнє;
- Покращення софт скілів, які допоможуть підготуватися до вступу, пошуку роботи. Як писати резюме, як «продати себе» як фахівця. Усі шукають можливість працювати. Хоч у нас вже працюють спеціалісти, які допомагають з пошуком роботи. Ми все одно хочемо допомагати;
- Дозвілля. Чула сьогодні хороший вислів «Змістовне дозвілля». Аби перезнайомитись з місцевими;
- Розмовні клуби, історичні посиденьки. Ми розповідаємо більше про Чернівці, адже люди не знають, де знаходяться. Можливо, буде кіноклуб, уже є настільні ігри, танці, арт-терапія.
Моя мотивація… Коло моїх друзів, частина з них – це внутрішньо переміщені особи ще з 2014 – першого року війни. Я дуже емпатійна, починаю «ставати в ті тапки» і намагатися зрозуміти, що відчуває людина. Поки у мене є можливість, сили та знання, я маю скористатися можливістю і допомогти.
До нас можна приєднатися завдяки соціальним мережам, де є сторінки нашого Молодіжного центру. У нас є вихід на адміністративні канали поширення, тобто ті, які охоплюють будь-яку частину міста. Всі прихистки, ЦНАП.