Ромська молодь вчилася писати проєкти, координуючи групову роботу

Хто такі фасилітатори, яка з них користь і як ними стати – про це на тренінгу 25 червня ромська молодь дискутувала на базі Навчальної лабораторії ГО “Простір молоді”.


Великим командам досить складно напрацьовувати проекти, не працюючи в окремих групах. Адже часто буває так, що дискутують між собою тільки активні гравці, а менш активні або погоджуються з лідерами або почувають себе зайвими.
Але якщо частина групи працюватиме над проблематикою проекту, а інша над його перспективами – “сплячі” гравці активізовуються і включаються в роботу.

У кожній з таких груп повинен бути фасилітатор. Він не управляє колективом і не нав’язує йому свою думку. Фасилітатор супроводжує групу на шляху до прийняття колективного рішення, використовуючи різні інструменти та методи (задаючи учасникам правильні питання). Прийняте групою рішення має подобатися абсолютно всім. Привести групу до повного консенсусу – ось він, талант фасилітатора.

Готуючи проект, виникає величезна кількість завдань. Для цього потрібно використовувати “шкалу Ганта”, яка дозволяє графічно розкладати завдання за часовими рамками. Це необхідно для того, щоб не гаяти даремно час.

Тренер навчив ромську молодь різним прийомам, які використовують фасилітатори. До слова, найбільш поширений – “Світове кафе”.

Один із найскладніших етапів у підготовці проекту – пошук партнерів та додаткової допомоги. Є квадрант, у який можна вписати цих потенційних партнерів. Є люди, які зацікавлені в проекті і можуть допомогти, є зацікавлені, які не можуть допомогти. Є і ті, які не зацікавлені і можуть допомогти, а також ті, які не зацікавлені і нічим не допоможуть. Це все неодхідно враховувати завчасно.

Учасники тренінгу вже готують свій перший проект – літній табір для внутрішньо переміщених ромських дітей, де і використають набуті знання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »