Ефективному управлінню молодіжними центрами навчали на Закарпатті

Карантин карантином, а молодіжна робота не чекає. Ми наполегливо просимо всіх залишатися вдома і на власному прикладі показуємо – роботу можна і треба організовувати онлайн.  


Поки наші хаби вимушено закриті через пандамію Covid-19, команди молодіжних лідерів не втрачають нагоди здобути нові знання та вже проходять вебінари від ГО «Молодіжна платформа» по управлінню молодіжними центрами.

День 1. Навіщо нам молодіжний центр?

Протягом першого дня дізнавалися від тренера Захара Ткачука про мету створення молодіжних центрів у світі. Перші МЦ були створені у післявоєнній Німеччині задля того, аби забрати молодь з вулиць та не дозволити перетворитися на хуліганів. Відтоді вони зазнавали безліч трансформацій і на сьогоднішній день значно розширили сфери своєї діяльності. Зараз молодіжні простори можуть допомагати молодим людям втілювати свої мистецькі проєкти, працюввати над виробленням бізнесових навичок чи боротися за здоровий спосіб життя. А можуть проводити заходи на різні, не пов’язані між собою тематики. Головне, щоб ця діяльність була цікавою для молоді, та корисною для громади. Це головний рецепт успіху будь-якого МЦ. Кожен мешканець має усвідомлювати необхідність існування молодіжного простору.

День 2. Планування та комунікація

Як збагнути, що саме потрібно молоді та громаді? Питання важке, тому тренери радять тримати руку на пульсі та досліджувати потреби молоді. Це можна робити по-різному – спостерігати, спілкуватися, проводити онлайн-опитування.

І, звичайно ж – не забувайте говорити про свої успіхи команді, відвідувачам, громадськості. Звітуйте не тільки про рік роботи, але й про місяць чи просто крутий масштабний захід.

Проте важливо не тільки зібрати інформацію, але ще й логічно її проаналізувати та зробити необхідні висновки.  При цьому дуже допомагає планування. “План – ніщо, планування – все!” – наголошують тренери. Не шкодуйте часу на аналіз своїх заходів, на розмови з членами свої команди, на «розбір польотів». Бо важливим елементом функціонування хабу є злагоджена робота його команди. Це ті люди, які творитимуть атмосферу закладу.

Говорити про себе, свої досягнення теж треба вміти. Про комунікації для МЦ розповідав Дмитро Тіщенко. Він розповів про важливі «фішки» для привернення уваги цільової авдиторії. Важливим виявилося все – розмір тексту, заголовок та кількість емоджі.

День 3. Що можна робити у хабі?

Взагалі, тренер Дем’ян Петрик запевняє, у хабі може відбуватися багато цікавих речей, які приваблюватимуть молодь.  Популярним «репертуром» молодіжного прстору є клуби за інтересами, цікаві зустрічі та лекції, спінг-клаби, не забороняється і просто зібратися щоб пограти в ігри. А також МЦ може надавати платні послуги, наприклад, оренда приміщення чи техніки.

Встигли поговорити і про юридичні моменти функціонування МЦ. Наприклад, про його форми власності. Це неймовірно важливо, щоб не тільки подавати заявки на гранти, але й не опинитися на вулиці.

Тож, чекаємо, поки небезпека зараження коронавірусом мине, і будемо готові застосовувати знання на практиці.

Проєкт “Створення мережі молодіжних просторів на Закарпатті” реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

#YouthSpace #ПростірМолоді #USAID

Translate »